В Одесі відбулося перше заняття Школи творчої майстерні вчителів початкових класів

От | 31.10.2017

В рамках Школи творчої майстерні вчителів початкових класів, яка розпочала свою роботу в інформаційно-методичному центрі департаменту освіти та науки Одеської міської ради, продовжувався  розгляд питань щодо реформування початкової освіти. Ці питання  розглядались на занятті «Навчитися вчити по- новому», що відбулося  30 жовтня 2017 року.

Прийнятий нещодавно Закон «Про освіту» ставить перед  педагогами    нові завдання щодо навчання і виховання  школярів. Основне  завдання початківців -  впровадження   реформи   Нової української школи.  Вчителі   початкових класів    мають  формувати в учнів не лише певну кількості знань, умінь і навичок, а й розвивати їх  розумові здібності, і в першу чергу навчити дітей самостійно і творчо мислити.

Тому сам учитель повинен постійно підвищувати свій методичний рівень, бути керівником розумової діяльності учнів.

Мета Школи творчої майстерні – надання методичної допомоги  вчителям початкових класів  щодо ознайомлення із Концепцією Нової української школи  та підтримка пілотування  впровадження  проекту нового Державного  стандарту початкової загальної освіти в Одеській   загальноосвітній  школі   №26.

Заняття  Школи було проведено у формі методичного калейдоскопу.  Митрофанова Світлана Миколаївна, учасниця всеукраїнського експерименту,  вчителька початкових класів Одеської ЗОШ №26  ознайомила учасників з особливостями організації освітнього  процесу в 1-ому класі відповідно до вимог проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Жданова Людмила Олександрівна, заступник   директора  з  навчально – виховної  роботи  Одеської ЗОШ №1 наголосила на особливостях роботи в Новій початковій українській школі, зазначила,  що осучаснений зміст треба подавати дітям із використанням інтегрованого та тематичного навчання, інтерактивних технологій та методик.

Желебовська Вікторія Миколаївна та Очеретенко Світлана Анатоліївна, вчителі початкових класів Одеського НВК «Гармонія»  провели з учасниками Школи ділову гру «Ранкові зустрічі» з питань упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти. Через практичне проведення ранкової зустрічі учасники усвідомили цінність методики: створення спільноти, демократична атмосфера в класі, прийняття кожної дитини, створення ситуації успіху для всіх вихованців, розкриття потенціальних можливостей та внутрішнього світу учня.

Заняття Школи творчої майстерні вчителів початкових класів пройшло цікаво і змістовно для всіх її учасників. Такі зустрічі допомагають стимулювати пошук нових засобів і шляхів навчання учнів, активність вчителів, прагнення до самоосвіти.

viber image 1 2 3 4 5 6