Департаментом освіти та науки Одеської міської ради проведено семінар для вчителів української мови та літератури

От | 12.03.2016

11 березня 2016 року о 12.00 на базі Одеської загальноосвітньої школи №44       І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області (адреса: м. Одеса, вул. Героїв Сталінграду, 36) був проведений міський семінар для вчителів української мови та літератури «Національно-патріотичне виховання на уроках української мови і літератури та в позакласній роботі».

В семінарі взяли участь педагоги навчальних закладів міста, адміністрація школи, представник департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Семінар відкрила в.о. директора школи Никисла Н.І., яка презентувала напрямки роботи закладу.

В теоретичному блоці організатори акцентували увагу на системному підході в роботі вчителів української мови та літератури закладу в умовах прогресуючої спеціалізації освіти як основи організації та впровадження в практику всеохоплюючого феномена «національне виховання».

В рамках практичної частини семінару педагоги міста ознайомились з досвідом роботи філологів Одеської ЗОШ №44 щодо поєднання традиційних та інноваційних форм і методів роботи на уроках української мови, літератури та в позакласній діяльності з метою реалізації Концепції та Стратегії національно-патріотичного виховання.

На уроці-тренінгу для вчителів «Національно-патріотичне виховання на уроках української мови і літератури та в позакласній роботі» та під час літературної вітальні «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон» вчителі закладу продемонстрували різноманітні шляхи реалізації завдань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Філологи Одеської ЗОШ №44 поділились досвідом гурткової роботи, провели майстер-класи на базі народознавчого гуртка «Берегиня» «Лялька-мотанка: сторінка рідної історії» та «З вірою в серці до України».

Заходи супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

Учасники семінару ознайомились з методичною базою кабінетів української мови і літератури, бібліотеки школи.

Упродовж семінару вчителі української мови та літератури отримали теоретичні знання і практичні вміння щодо застосування різних форм і методів роботи на уроках української мови, літератури та в позакласній діяльності з метою  виховання в учнів любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливого ставлення до рідної мови, культури, традицій.

IMG_20160311_152932 IMG_4177 IMG_4193 IMG_4202 IMG_4213 IMG_4218 IMG_4246 IMG_4249 IMG_4329 IMG_20160311_132316 IMG_20160311_135216